banner isbank
yeniGüncel Etkinlik Takvimi için Link: 

Köşe Yazıları

Nerede kalmıştık?

00:00Current time00:00
MAKALEYİ DİNLE
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından okulların yarıyıl tatiline girdiği dönemde Antalya’da düzenlenecek şampiyonların il etapları 9-10 Aralıkta oynanan maçların ardından 23-24 Aralık 2017 tarihinde oynanan maçlarla tamamlandı. Hatırlayalım 9-10 Aralıkta 7-8-9 yaş genel ve kızlar olmak üzere toplam altı kategoride birincilik düzenlenmişti.

Küçükler dediğimiz kategorinin diğer yaşları olan 10-11-12 yaş genel ve kızlar ile Yıldızlar kategorileri 13-14-15-16-17-18 yaş genel ve kızlar ise 23-24 Aralık günlerinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenen birincilikle tamamlandı. Katılımcı sayısına gore İsviçre yada Berger Sistemle (Lİg usulü) oynanan maçlarda düşünme süresi olarak 45 dakika 30 saniye eklemeli tempo kullanıldı.

Başhakemliğini ulusal hakemlerimizden Ali Fuat Aydın’ın yaptığı organizasyonda kategorilerinde şampiyon olan sporcular şöyle sıralandılar;

10 Yaş Genel

HOSANOĞLU DENİZ

15 Yaş Genel

BERKCAN ERGÜN

10 Yaş Kız

DUMAN ZEHRA DİLA

Devamını oku...

Şampiyonlar Geçidi

00:00Current time00:00
MAKALEYİ DİNLE
İlimizde 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlenen üç ayrı turnuvada ödüller sahiplerini buldu. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda oynanan Kocaeli Kadınlar İl Birinciliğinde 31 sporcu mücadele etti. İsviçre Sistemi ile 5 tur üzerinden eşlendirilen birincilikte düşünme süresi olarak 60 dakika 30 saniye eklemeli tempo kullanıldı. Başhakemliğini il hakemlerimizden Bülent Demir’in yaptığı ve 1140 rating ortalamalı birincilikte ilk üç derece şöyle oluştu.

4,5 puanla Saraybahçe Spor Kulübü sporcusu Işılay Yıldız birinci, aynı puan ve averajla Zeynep Çiftçi ikinci, 4 puan ve averajla Derince Turgut Reis İlköğretim Okulu Spor Kulübü sporcusu Ilgın Leycan İnce üçüncü sırada yer aldı.

Yine aynı salonda oynanan Kocaeli Emektarlar İl Birinciliğinde (1968 ve önceki yıllarda doğan sporcular) ise 8 sporcu mücadele etti. Berger Sistemle 7 tur üzerinden (tek devreli lig usulü) eşlendirilen birincilikte düşünme süresi olarak 60 dakika 30 saniye eklemeli tempo kullanıldı. Başhakemliğini il hakemlerimizden Murat Turhan’ın yaptığı ve 1609 rating ortalamalı birincilikte ilk üç derece ise şöyle oluştu.

6 puanla Saraybahçe Spor Kulübü sporcusu Mehmet Aşkın Taşan birinci, 5,5 puanla Gebze Teknik Üniversitesi Spor Kulübü Derneği sporcusu Metin Hatipoğlu ikinci, 5 puanla Saraybahçe Spor Kulübü sporcusu Özer Özakay üçüncü sırada yer aldı.

Gebze Spor Salonunda oynanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Okullararası Satranç Liginin 2. etabını İlkokullarda Derince Turgut Reis İlkokulu, ortaokullarda Gölcük Hisareyn Ortaokulu, liselerde Dilovası ENKA Teknik Okulları lider tamamladı.

Şampiyonlar geçidine katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum ve Türkiye Şampiyonalarında başarılar diliyorum.

Devamını oku...

Antalya yolcuları…

00:00Current time00:00
MAKALEYİ DİNLE
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından yarıyıl tatilinde Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Küçükler (07-12 Yaş) ve Yıldızlar (13-18 Yaş) Satranç Şampiyonalarının il etaplarından ilki olan 2017-2018 Kocaeli Küçükler Satranç Şampiyonası 7-8-9 Yaş İl Birinciliği 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlendi.

Başhakemliğini ilimizin ulusal hakemlerinden Mihriban Mete’nin yaptığı birincilikte düşünme süresi olarak 7 ve 8 yaş kategorilerinde 35 dakika 30 saniye eklemeli, 9 yaş kategorilerinde ise 45 dakika 30 saniye eklemeli tempo kullanıldı.

1004 rating ortalamasına sahip ve 39 sporcunun katıldığı 7 Yaş Genel kategoride altı maç sonunda ilk üç derece aşağıdaki gibi oluştu;

MUHAMMED TUNA BİLİR

6 puan

MEHMET ONAT DEMİR

5 puan

AHMET BURAK BEKER

5 puan

1003 rating ortalamasına sahip ve 17 sporcunun katıldığı 7 Yaş Kızlar kategorisinde ise beş maç sonunda ilk üç derece aşağıdaki gibi oluştu;

ZEYNEP NEVA ALTINDAĞ

4½ puan

ZEYNEP MİRA CİVAN

4½ puan

ZEYNEP HAYAL İNAL

4 puan

1014 rating ortalamasına sahip ve 85 sporcunun katıldığı 8 Yaş Genel kategoride yedi maç sonunda ilk üç derece aşağıdaki gibi oluştu;

TUNA VATANSEVER

6 puan

EMRE ÖZTÜRK

6 puan

FURKAN GÜLEŞCE

6 puan

1032 rating ortalamasına sahip ve 41 sporcunun katıldığı 8 Yaş Kızlar kategorisinde altı maç sonunda ilk üç derece aşağıdaki gibi oluştu;

ECRİN ZEYCAN ŞAHİN

6 puan

CEYLİN KALDIRIMCI

5 puan

BERİL KARAKUŞ

5 puan

1025 rating ortalamasına sahip ve 107 sporcunun katıldığı 9 Yaş Genel kategoride yedi maç sonunda ilk üç derece aşağıdaki gibi oluştu;

CEMAL ARDA BİLİR

6½ puan

ORHAN TURAN

6 puan

ONGUN HARMAN

6 puan

1009 rating ortalamasına sahip ve 51 sporcunun katıldığı 9 Yaş Kızlar kategorisinde altı maç sonunda ilk üç derece aşağıdaki gibi oluştu;

ELİF TOPKAYA

6 puan

BEREN VURAL

5 puan

MELİKE MALÇIK

5 puan

Antalya yolcusu olan sporcularımıza 20-26 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyorum.

Satranç dolu günler…

Kısa… Kısa…

>>> Kocaeli Emektarlar İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Satranç İl Temsilciliği Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Kadınlar İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Satranç İl Temsilciliği Salonunda düzenlenecek.

>>> Tarih değişikliği yapılan Kocaeli Küçükler 10-11-12 Yaş İl Birinciliği 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

>>> Tarih değişikliği yapılan Kocaeli Yıldızlar İl Birinciliği (13-18 Yaş) 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

>>> Türkiye Küçükler (7-12 Yaş) Satranç Şampiyonası 20-26 Ocak 2018 tarihlerindeAntalya’da Rixos Sungate Otelsalonlarında düzenlenecek.

>>> Türkiye Yıldızlar (13-18 Yaş) Satranç Şampiyonası 20-26 Ocak 2018 tarihlerindeAntalya’da Rixos Sungate Otelsalonlarında düzenlenecek.

Önemli linkler :

>> Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) : tsf.org.tr

>> Kocaeli Satranç İl Temsilciliği : kocaeli.tsf.org.tr

>> Lisans bilginizi kontrol etmek için (Sporcu, antrenör, hakem) : lisans.tsf.org.tr

>> UKD puanınızı kontrol etmek için : ukd.tsf.org.tr

>> Uluslararası unvanınızı (Sporcu, antrenör, hakem) : ratings.fide.com

>> ELO puanınızı kontrol etmek için : ratings.fide.com

OYUN KÜTÜPHANESİ :

** 70. Rusya Şampiyonası Süper Final 2017

(02 - 15 Aralık 2017/RUS)

GM Svidler, Peter (ELO 2765/RUS - 1976 Doğumlu)

GM Dubov, Daniil (ELO 2683/RUS - 1996 Doğumlu)

1.c4 g6 2.Ac3 c5 3.g3 Fg7 4.Fg2 Ac6 5.Af3 d6 6.0–0 Ff5 7.h3 Vc8 8.Sh2 Af6 9.d3 0–0 10.e4 Fd7 11.Fe3 a6 12.Kc1 Kb8 13.Ad5 Vd8 14.b3 e6 15.Ac3 e5 16.Ag1 Ad4 17.Age2 b5 18.f4 exf4 19.gxf4 b4 20.Fxd4 cxd4 21.Ab1 Ah5 22.Ad2 f5 23.c5 dxc5 24.e5 g5 25.Kxc5 Ve7 26.Vc2 Kbc8 27.Vc4+ Fe6 28.Vxe6+ Vxe6 29.Fd5 Kxc5 30.Fxe6+ Sh8 31.Fc4 Axf4 0–1

** 70. Rusya Şampiyonası Süper Final 2017

(02 - 15 Aralık 2017/RUS)

GM Matlakov, Maxim (ELO 2735/RUS - 1991 Doğumlu)

GM Fedoseev, Vladimir (ELO 2718/RUS - 1995 Doğumlu)

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Af3 Af6 4.Ac3 a6 5.Vc2 dxc4 6.e4 b5 7.b3 b4 8.Aa4 cxb3 9.axb3 e6 10.Fd3 Fe7 11.0–0 h6 12.Ff4 0–0 13.Vd2 Ah7 14.Kfc1 Ag5 15.Axg5 hxg5 16.Fe3 Ad7 17.Kxc6 Fb7 18.Kc4 a5 19.Kac1 Kb8 20.Ac5 Axc5 21.dxc5 Fc6 22.e5 Vd5 23.Fe4 Vxd2 24.Fxd2 Fxe4 25.Kxe4 Kfd8 26.Fe3 Kd3 27.c6 Kxb3 28.c7 Kc8 29.Kd4 Sf8 30.Kd7 Se8 31.Kcd1 Kxe3 32.fxe3 a4 33.Sf2 a3 34.Sf3 f6 0–1

** 70. Rusya Şampiyonası Süper Final 2017

(02 - 15 Aralık 2017/RUS)

GM Fedoseev, Vladimir (ELO 2718/RUS - 1995 Doğumlu)

GM Matlakov, Maxim (ELO 2735/RUS - 1991 Doğumlu)

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Af3 Af6 4.Ac3 dxc4 5.a4 Ff5 6.Ah4 Fc8 7.Af3 Ff5 8.Ae5 e6 9.f3 Fb4 10.e4 Fxe4 11.fxe4 Axe4 12.Fd2 Vxd4 13.Axe4 Vxe4+ 14.Ve2 Fxd2+ 15.Sxd2 Vd5+ 16.Sc3 0–0 17.Ve3 b5 18.Fe2 Ad7 19.Axd7 Vxd7 20.axb5 cxb5 21.Ff3 Kac8 22.Kxa7 b4+ 23.Sc2 Vb5 24.Sb1 g6 25.h4 c3 26.h5 cxb2 27.Sxb2 Kc3 28.Vd4 Kd3 29.Fe2 Vxh5 30.Vxd3 Vxh1 31.Ff3 Ve1 32.Vd4 e5 33.Ke7 Kc8 34.Fd1 Vg3 35.Vxb4 Vxg2+ 36.Sa3 Ka8+ 37.Fa4 Vf2 38.Kb7 Sg7 39.Ve4 Vc5+ 40.Sb2 Vf2+ 41.Sa3 Vc5+ 42.Sb2 Kc8 43.Kb5 Vc3+ 44.Sa2 Kc4 45.Va8 Vd4 46.Sb3 Kc1 0–1

** 70. Rusya Şampiyonası Süper Final 2017

(02 - 15 Aralık 2017/RUS)

GM Vitiugov, Nikita (ELO 2722/RUS - 1987 Doğumlu))

GM Fedoseev, Vladimir (ELO 2718/RUS - 1995 Doğumlu)

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Ac3 Af6 4.e3 a6 5.Af3 Ff5 6.Vb3 Ka7 7.Ah4 Fc8 8.Vc2 e6 9.Af3 dxc4 10.Fxc4 c5 11.dxc5 Fxc5 12.e4 Ac6 13.0–0 Ab4 14.Ve2 b5 15.a3 Ac6 16.Fa2 0–0 17.e5 Ad5 18.Axd5 exd5 19.Fb1 Vb6 20.Vc2 f5 21.exf6 g6 22.Fa2 Ff5 23.Fxd5+ Sh8 24.Ve2 Kd7 25.Fxc6 Vxc6 26.Fh6 Fd3 27.Ve5 Fd6 28.Fg7+ 1–0

SATRANCIN BÜYÜSÜ :

Beyaz oynar, iki hamlede mat eder. Nasıl ?

untitled-1.jpg?r=62e4cc6e1fb29cdc540324eff5e01104

Cevap : 1.Ag4+ Şd5 [1...Şf4 2.Vf2# (2.Vf6#) ; 1...Şf5 2.Vf6#] 2.e4# 1–0

KBB Satranç Ligi

00:00Current time00:00
MAKALEYİ DİNLE
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen satranç liginin ilk etabı 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde Derince Spor Salonunda oynandı. İsviçre Sistemi ile 6 tur üzerinden eşlendirilen birinci etapta düşünme süresi olarak 35 dakika 30 saniye eklemeli tempo kullanıldı. Başhakemliğini ulusal hakemlerimizden M. Kemalettin Ayan’ın yaptığı ligde farklı ilçelerde yedi etap daha oynanacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Satranç Liginde maçlar bireysel oynanıyor ve okullar her kategoriye en az üç öğrenci ile katılabiliyorlar. Her etabın sonunda okullar en çok puan toplamış üç öğrencisinin puanına göre sıralanıyorlar. Buna gore 30 ilkokulun katıldığı kategoride ilk üç ilkokul şöyle sıralandılar;



Final sıralamasına baktığımızda en dikkat çekici sonucu ilkokullar kategorisinde görüyoruz. 2007 yılında GHSİM tescilli spor kulubü olan ve son üç yıldır şampiyon olarak ilimizi Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında temsil eden Derince Turgut Reis İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nün küçük sporcularının bu kategoride hem bireyselde (Gamze Ark - tüm maçlarını kazanarak) hemde okullarda ilk etabı şampiyon bitirmesiydi.

İlk etap sonunda ilk beş sporcuya madalya verilirken, sekiz etap sonunda ilk üç sırada yer alan okullar lisan laboratuvarı, fen laboratuvarı ve kütüphane ile ödüllendirilecek.

Satranç dolu günler dileğiyle…

Kısa… Kısa…

>>> Kocaeli Küçükler 07-08-09 Yaş İl Birinciliği 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Emektarlar İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Satranç İl Temsilciliği Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Kadınlar İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Satranç İl Temsilciliği Salonunda düzenlenecek.

>>> Tarih değişikliği yapılan Kocaeli Küçükler 10-11-12 Yaş İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

>>> Tarih değişikliği yapılan Kocaeli Yıldızlar İl Birinciliği (13-18 Yaş) 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

Önemli linkler :

>> Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) : tsf.org.tr

>> Kocaeli Satranç İl Temsilciliği : kocaeli.tsf.org.tr

>> Lisans bilginizi kontrol etmek için (Sporcu, antrenör, hakem) : lisans.tsf.org.tr

>> UKD puanınızı kontrol etmek için : ukd.tsf.org.tr

>> Uluslararası unvanınızı (Sporcu, antrenör, hakem) : ratings.fide.com

>> ELO puanınızı kontrol etmek için : ratings.fide.com

OYUN KÜTÜPHANESİ :

** 11. Krallar Turnuvası 2017

(26 - 28 Kasım 2017/ROU)

GM Karjakin, Sergey (ELO 2760/RUS - 1990 Doğumlu)

GM Wei, Yi (ELO 2739/CHN - 1999 Doğumlu)

1.d4 Af6 2.Ff4 d5 3.e3 Ff5 4.c4 e6 5.Ac3 Fb4 6.Va4+ Ac6 7.Af3 0–0 8.Kc1 dxc4 9.Fxc4 a6 10.Vd1 Ad5 11.Fxd5 Vxd5 12.a3 Fxc3+ 13.Kxc3 Kac8 14.0–0 Fg4 15.Kc5 Fxf3 16.Vxf3 Vxf3 17.gxf3 Kfd8 18.b4 Kd7 19.Kfc1 f6 20.Sf1 Sf7 21.Se2 Ke8 22.b5 axb5 23.Kxb5 e5 24.dxe5 fxe5 25.Fg3 Ad8 26.Kxe5 Kxe5 27.Fxe5 c6 28.f4 g6 29.a4 Se6 30.Fd4 Kd5 31.Kb1 Sd7 32.Ff6 Sc7 33.e4 Kd7 34.Se3 Ae6 35.Fe5+ Sc8 36.Kc1 Kf7 37.h4 Sd7 38.h5 Af8 39.Kd1+ Se8 40.Kh1 Kd7 41.a5 Sf7 42.Kc1 Ae6 43.h6 Ad8 44.Ka1 Ae6 45.a6 bxa6 46.Kxa6 c5 47.Ka8 Kb7 48.Kh8 Kb3+ 49.Se2 1–0

** 11. Krallar Turnuvası 2017

(26 - 28 Kasım 2017/ROU)

GM Ivanchuk, Vassily (ELO 2729/UKR - 1969 Doğumlu)

GM Karjakin, Sergey (ELO 2760/RUS - 1990 Doğumlu)

1.d4 Af6 2.c4 e6 3.Af3 d5 4.Ac3 Fe7 5.Ff4 0–0 6.e3 c5 7.dxc5 Fxc5 8.a3 Ac6 9.Vc2 Va5 10.0–0–0 Ae4 11.Ab5 a6 12.Ac7 e5 13.Axd5 exf4 14.Vxe4 fxe3 15.fxe3 h6 16.Ad4 Vd8 17.Fd3 f5 18.Vf4 Fd6 19.Vf2 Fe5 20.Fc2 Kf7 21.Khe1 Vf8 22.Af3 Fe6 23.Axe5 Axe5 24.Vf4 Ag6 25.Vg3 Fxd5 26.Kxd5 Ae7 27.Kd6 Kc8 28.Sb1 Sh8 29.Ked1 Ac6 30.Vf4 Ke8 31.K1d5 Ae7 32.Ke5 Ac6 33.Kxe8 Vxe8 34.Fxf5 Vf8 35.g4 Kf6 36.Kxf6 Vxf6 37.Vc7 g6 38.Vc8+ Sg7 39.Vxb7+ Sf8 40.Vc8+ Sf7 41.Vd7+ Ae7 42.Fd3 Ve5 43.Vd4 Vxh2 44.c5 h5 45.gxh5 gxh5 46.Fc4+ Se8 47.Fe6 1–0

** 11. Krallar Turnuvası 2017

(26 - 28 Kasım 2017/ROU)

GM Wei, Yi (ELO 2739/CHN - 1999 Doğumlu)

GM Karjakin, Sergey (ELO 2760/RUS - 1990 Doğumlu)

1.d4 Af6 2.c4 e6 3.Ac3 Fb4 4.g3 0–0 5.Fg2 d5 6.a3 Fe7 7.cxd5 exd5 8.Ah3 c6 9.0–0 Aa6 10.Af4 Ac7 11.f3 c5 12.Fe3 b6 13.Vc2 Fb7 14.Kad1 Ke8 15.Ff2 Fd6 16.Vc1 Ve7 17.Kfe1 Kab8 18.g4 h6 19.h4 cxd4 20.Fxd4 Ae6 21.Axe6 fxe6 22.Ff2 Fc5 23.e3 Ad7 24.Fg3 Fd6 25.f4 Kbc8 26.g5 hxg5 27.hxg5 Ac5 28.Vb1 a5 29.Vg6 Ad7 30.Sf2 Af8 31.Vd3 Vf7 32.Ff3 Fc5 33.Sg2 Kcd8 34.Ab5 Fa6 35.a4 d4 36.e4 Fb7 37.f5 exf5 38.exf5 g6 39.f6 Ae6 40.Ke5 Af8 41.Kde1 Kxe5 42.Kxe5 Fxf3+ 43.Sxf3 Vh7 44.Sg2 Vb7+ 45.Sg1 Vf7 46.Ff2 Vd7 47.Ve4 d3 48.Vc4+ Sh8 49.Vh4+ Ah7 50.Ac3 d2 51.Fxc5 bxc5 52.Ad1 Ke8 53.Kxe8+ Vxe8 54.Sf1 Sg8 55.Vc4+ Sh8 56.Vh4 Sg8 57.Vc4+ Sh8 58.Vxc5 Ve1+ 59.Sg2 Ve4+ 60.Sg3 Sg8 61.Af2 Ve6 1–0

** 11. Krallar Turnuvası 2017

(26 - 28 Kasım 2017/ROU)

GM Deac, Bogdan-Daniel (ELO 2566/ROU - 2001 Doğumlu))

GM Ivanchuk, Vassily (ELO 2729/UKR - 1969 Doğumlu)

1.Af3 Af6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.d4 Fb4+ 5.Fd2 Fe7 6.Fg2 c6 7.Vc2 b6 8.b3 Abd7 9.0–0 0–0 10.Kd1 a5 11.Fc3 Fa6 12.Abd2 b5 13.e3 bxc4 14.bxc4 dxc4 15.Ff1 c5 16.Axc4 cxd4 17.Fxd4 Vc7 18.Kac1 Kfc8 19.Vb1 Vb7 20.Vxb7 Fxb7 21.Ace5 h6 22.Fb5 Ac5 23.Ad2 Kab8 24.a4 Fd5 25.f3 Ab3 26.Axb3 Fxb3 27.Kf1 Fa3 28.Kxc8+ Kxc8 29.Ac6 Fd5 30.Ae5 Kc2 31.Kf2 Kc1+ ½–½

SATRANCIN BÜYÜSÜ :

Beyaz oynar, iki hamlede mat eder. Nasıl ?

Cevap : 1.Ka1+ Fb1 [1...Fd1 2.Kxd1#] 2.Kxb1# 1–0

Aralık turnuvaları

00:00Current time00:00
MAKALEYİ DİNLE
Kocaeli Satranç İl Temilciliği tarafından yarı yıl tatilinde Antalya’da oynanacak Türkiye Şampiyonalarının ilk etaplarıİzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda oynanacak. Bu hafta özet olarak bilgi vereceğim tüm yarışmalarla ilgili kayıt yada bilgi almak için “kocaeli.tsf.org.tr” adresini kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca aynı adres metninde “kocaeli” kelimesinin yerine bilgi almak istediğiniz ili yazdığınızda o ilin web sayfasına da ulaşmış olursunuz.

Satranca doyacağımız Aralık ayında 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde 7-8-9 Yaş Kızlar ve Genel olmak üzere altı kategoride mücadele edilecek organizasyonla turnuvalar başlayacak. 2009-2010-2011 doğumlu sporcuların yarışacağı bu turnuva ile sporcularımız Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası öncesinde son durumlarını görme imkanı bulacaklar. Devamında 16-17 Aralık günlerinde yine aynı yerde Kocaeli Emektarlar İl Birinciliği düzenlenecek. 1968 ve önceki yıllarda doğan Emektarlar, 1953 ve önceki yıllarda doğan Kıdemli Emektarlar olmak üzere iki ayrı kategoride oynanacak.

16-17 Aralık günlerinde bir başka turnuva ise 2011 ve önceki yıllarda doğan sporcuların katılabileceği Kocaeli Kadınlar İl Birinciliği. İsviçre Sistemi ile 6 tur üzerinden eşlendirilecek birincilikte düşünme süresi olarak 60 dakika 30 eklemeli tempo kullanılacak.

23-24 Aralık 2017 tarihlerinde ise düzenlenecek iki turnuva ile organizasyonlar tamamlanmış olacak. Bu turnuvalarda bir tanesi 10-11-12 Yaş Kızlar ve Genel olmak üzere Küçükler İl Birinciliğinin ikinci bölümü, diğeri ise Kocaeli Yıldızlar İl Birinciliği (13-18 Yaş arası Kızlar ve Genel).

Satranç dolu günler dileğiyle…

Kısa… Kısa…

>>> Türkiye Satranç Şampiyonası 11-21 Kasım 2017 tarihlerinde Tekirdağ’da oynandı. 12 sporcu ile tek turlu Berger Sistemle (tek devreli lig usulü) oynanan Şampiyonada GM Mustafa Yılmaz 11 tur sonunda 8 puana ulaşarak 5 galibiyet ve 6 beraberlik ile namağlup şampiyon oldu. IM Oğulcan Kanmazalp 7,5 puanla ikinci olurken, FM Efe Mert Kılıç ise 7 puanla üçüncü oldu.

>>> Kocaeli Küçükler 07-08-09 Yaş İl Birinciliği 09-10 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Emektarlar İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Satranç İl Temsilciliği Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Kadınlar İl Birinciliği 16-17 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Satranç İl Temsilciliği Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Küçükler 10-11-12 Yaş İl Birinciliği 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

>>> Kocaeli Yıldızlar İl Birinciliği (13-18 Yaş) 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda düzenlenecek.

Önemli linkler :

>> Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) : tsf.org.tr

>> Kocaeli Satranç İl Temsilciliği : kocaeli.tsf.org.tr

>> Lisans bilginizi kontrol etmek için (Sporcu, antrenör, hakem) : lisans.tsf.org.tr

>> UKD puanınızı kontrol etmek için : ukd.tsf.org.tr

>> Uluslararası unvanınızı (Sporcu, antrenör, hakem) : ratings.fide.com

>> ELO puanınızı kontrol etmek için : ratings.fide.com

OYUN KÜTÜPHANESİ :

** Türkiye Satranç Şampiyonası

(11 - 21 Kasım 2017/Tekirdağ)

GM Mustafa Yılmaz (ELO 2637)

FM Orkhan Eminov (ELO 2254)

1.d4 g6 2.c4 Fg7 3.Af3 d6 4.g3 Af6 5.Fg2 0–0 6.0–0 Ac6 7.Ac3 a6 8.b3 Kb8 9.d5 Aa5 10.Fg5 h6 11.Fd2 c5 12.dxc6 Axc6 13.Kc1 Fg4 14.h3 Fe6 15.Fe3 Vd7 16.Sh2 b5 17.Ad5 bxc4 18.Ab6 Vd8 19.Axc4 Ab4 20.Ad4 Fd7 21.a3 Abd5 22.Fd2 e5 23.Fa5 Ve7 24.Ac2 e4 25.Ab4 Kb5 26.Vd2 e3 27.Axd5 Axd5 28.fxe3 Axe3 29.Axe3 Kxa5 30.Vxa5 Vxe3 31.Vxa6 Fe5 32.Vd3 Fxg3+ 33.Sh1 Vg5 34.Kg1 h5 35.Fc6 Fxc6+ 36.Kxc6 h4 37.Kgc1 Fe5 38.Vf3 Vd2 39.K6c2 Va5 40.b4 Va4 41.Kc8 Kxc8 42.Kxc8+ Sg7 43.Kc7 Ff6 44.Vd5 Ve8 45.e4 Fd8 46.Kc6 Vd7 47.Sg2 Fe7 48.Vc4 Fd8 49.Vd4+ 1–0

** Türkiye Satranç Şampiyonası

(11 - 21 Kasım 2017/Tekirdağ)

GM Aziz Mert Erdoğdu (ELO 2409)

GM Mustafa Yılmaz (ELO 2637)

1.Af3 d5 2.d4 Af6 3.c4 c6 4.Vc2 dxc4 5.e4 b5 6.b3 cxb3 7.axb3 e6 8.Fd2 a5 9.Fd3 Fb7 10.0–0 Fe7 11.Ac3 b4 12.Aa4 Fa6 13.Fxa6 Kxa6 14.Kac1 0–0 15.Kfd1 Abd7 16.h3 Vb8 17.Fe3 Vb5 18.g4 Kc8 19.g5 Ae8 20.Ac5 Axc5 21.dxc5 Ka7 22.Kd3 a4 23.Ad4 Va5 24.bxa4 Vxa4 25.Vc4 Va6 26.Kb3 Vxc4 27.Kxc4 Ka5 28.Ac2 Ac7 29.Axb4 Ab5 30.Sg2 Sf8 31.Sf3 Ka4 32.Kc1 Aa7 ½–½

** Türkiye Satranç Şampiyonası

(11 - 21 Kasım 2017/Tekirdağ)

GM Mustafa Yılmaz (ELO 2637)

FM Yasin Sarı (ELO 2304)

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Af3 Af6 4.e3 Ff5 5.Ac3 e6 6.Ah4 Fe4 7.f3 Fg6 8.Vb3 Vc7 9.Fd2 Fe7 10.Axg6 hxg6 11.0–0–0 a5 12.cxd5 exd5 13.Sb1 Abd7 14.e4 dxe4 15.fxe4 a4 16.Vc2 Ag4 17.g3 Vb6 18.Fc1 a3 19.b3 Fb4 20.Fc4 Va5 21.Ae2 Af2 22.Fxf7+ Se7 23.Fxg6 Axd1 24.Vxd1 Kaf8 25.Af4 Fc3 26.Ff5 Kh6 27.Ae2 Kxf5 28.Fxh6 Kf2 29.Fe3 Kf3 30.Fc1 Af6 31.Axc3 Vxc3 32.Fxa3+ Sd7 33.d5 Axe4 34.dxc6+ Sxc6 35.Fb2 g5 36.Fxc3 Axc3+ 37.Sc2 Axd1 38.Kxd1 Sc5 39.a3 b6 40.Kd8 Kf2+ 41.Sc3 Kf3+ 42.Kd3 Kf2 43.h3 Kh2 44.Kf3 Sc6 45.g4 Kh1 46.a4 Sc5 47.Kf5+ Sc6 48.Kf6+ Sc7 49.Kf3 Sc6 50.Sb4 Sc7 51.Sb5 1–0

** Türkiye Satranç Şampiyonası

(11 - 21 Kasım 2017/Tekirdağ)

GM Mustafa Yılmaz (ELO 2637)

IM Oğulcan Kanmazalp (ELO 2452)

1.Af3 Af6 2.c4 g6 3.Ac3 Fg7 4.e4 d6 5.d4 0–0 6.Fe2 e5 7.0–0 Ac6 8.d5 Ae7 9.b4 Ah5 10.g3 f5 11.Ag5 Af6 12.Ff3 Kb8 13.b5 fxe4 14.Acxe4 Af5 15.Fg2 h6 16.Ae6 Fxe6 17.dxe6 Sh7 18.Kb1 Ve7 19.Axf6+ Vxf6 20.Fd5 Ad4 21.Fe3 c6 22.Fe4 Vxe6 23.Fxd4 exd4 24.Fd3 c5 25.Kb2 Kbe8 26.Ke2 Vf7 27.Kxe8 Kxe8 28.Ke1 Kxe1+ 29.Vxe1 d5 30.cxd5 Vxd5 31.Ve8 Vd6 ½–½

Banner - Market

tsf market_ban

İlçe Temsilciliklerimiz

KocaeliHarita

Bilgi Sistemleri

FACEBOK2
banner lisans
banner ukd
ELO
satranc akademi
banner mavikale2
banner turkbase
ETKINLIK TAKVIMI

Günün Sorusu

Konaklama